DZIEŃ PATRONA ZGROMADZENIA

22 marca w naszej szkole miała miejsce uroczystość łącząca wspomnienie o św. Józefie i o patronie szkoły św. Zygmuncie Gorazdowskim, który był też założycielem Zgromadzenia Sióstr Józefitek.

W tym roku obejrzeliśmy widowisko słowno – muzyczne przygotowane pod kierunkiem Pań: Ani, Basi i Oli. Młodsze dzieci przygotowały inscenizację wiersza J. Brzechwy „Entliczek – Pentliczek”, a starsze pod kierunkiem Pań: Eli i Halinki pokazały performance pt. „Serce”.

Tradycyjnie już, na pamiątkę pracy św. Zygmunta z biednymi i potrzebującymi  Pani Marta z dziećmi upiekła bułeczki „Zygmuntówki”,  które zostały rozdane wszystkim obecnym. Dużą  niespodzianką dla sióstr było obejrzenie teledysków „Ballada o św. Józefie” oraz „Jestem wybrana”. Po życzeniach złożonych przez dzieci siostrom zostały wręczone upominki. Następnie Pani Dyrektor podziękowała za wieloletnią współpracę i zaprosiła siostry na poczęstunek.