DZIEŃ WOLONTARIATU

Dzięki zespołowi XL Catlin 12 maja 2017 został zorganizowany Dzień Wolontariatu, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły.

Najpierw przybyli nasi goście-wolontariusze z firmy XL Catlin. Wiele osób znaliśmy z roku ubiegłego, kiedy to wspólnie zwiedzaliśmy Afrykarium we Wrocławiu. Poznaliśmy też nowe osoby. Po przydzieleniu każdemu z wolontariuszy podopiecznego, podzieliliśmy się na grupy zadaniowe.  Młodsi uczniowie uczestniczyli w warsztatach dogoterapii: w pokazie, co należy wiedzieć o psach; jak dbać o psa. Później odbyły się wspólne zabawy z udziałem dwóch psów, zawody zręcznościowo-sportowe, gdzie nagrodą było nakarmienie pieska, podanie mu wody lub pieszczota dla zwierzaka.  Kolejnym punktem dnia były zabawy prowadzone przez animatora: robienie baniek mydlanych różnej wielkości i kształtu. Gry na instrumentach, konkursy, zawody.

Starsi uczniowie odbyli wycieczkę autokarową na lotnisko w Mirosławicach odległych od szkoły ok. 30 km, gdzie zapoznali się z budową samolotów. Obejrzeli pokaz lotniczy, pokaz skoków spadochronowych. Następnie zobaczyli popisy grupy instruktorów spadochronowych w kapsule aerodynamicznej.

Dalsza część dnia prowadzona była na boisku w Wierzbicach. Po wspólnie zjedzonym obiedzie odbył się pokaz modeli latających i dronów. Był też czas na zabawy sportowe na boisku.