MAŁY RATOWNIK

Dnia 14.11.2017r. w naszej szkole odbyły się bardzo ważne zajęcia szkoleniowe dla uczniów i dla nas, nauczycieli i opiekunów.

Mieliśmy okazję poćwiczyć na fantomach sposób udzielania pierwszej pomocy. Pani inspektor Beata Dopierała ze Straży Miejskiej we Wroclawiu odpytywała wszystkich, z wiedzy na temat prawidłowego zgłaszania wypadku, ze znajomości numerów alarmowych i z wiedzy praktycznej. Nasi uczniowie zdawali egzamin z wypiekami na twarzy i szło im całkiem dobrze. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Mały ratownik”, którego współautorem jest pani Beata. Możliwość przećwiczenia i zajęć praktycznych sprawiła, że dzieci stały się bardziej świadome i pewniejsze, że poradzą sobie, gdy będzie taka potrzeba. Nam również odświeżenie wiadomości dobrze zrobiło, oby jednak nigdy nie trzeba było interweniować.