KLUB MŁODEGO CZYTELNIKA

W kl. VISP na początku roku szkolnego powstał  Klub Młodego Czytelnika, w ramach którego uczniowie poprzez wspólne czytanie lektur szkolnych poznają świat swoich rówieśników, dyskutują i porównują świat bohaterów literackich z realiami dzisiejszego życia.

Na zajęciach tych, przy pomocy nauczyciela usprawniają także technikę i tempo czytania.

05.02. odbyło się w ramach Klubu Młodego Czytelnika spotkanie integracyjne pod hasłem: „Książka Chellenge” Klasa VI zaprosiła do wspólnego czytania „Przygód Tomka Sawyera” klasę IVSP.  Zadaniem uczniów było bezbłędne przeczytanie możliwie najdłuższego tekstu (strona). Jeżeli wystąpiły więcej niż 3 błędy, które sygnalizował dzwoneczek, uczeń musiał spróbować niesmacznej przyprawy i odgadnąć jej nazwę np. czosnek, ostra papryka, imbir, kardamon, curry lub cytryna itp.Motywacja do bezbłędnego czytania była duża, uczniowie rywalizowali ze sobą. Niektórzy chcąc zachować poprawność, zwalniali tempo. Uczniowie kl. VISP zrobili duże postępy w czytaniu. Duże brawa należą się też kl.IVSP. Jednak ciekawość uczniów była duża i każdy musiał się zmierzyć ze smakiem dziwnych przypraw często nieprzyjemnych w smaku. Okazało się, że czosnek, ostra papryka i cytryna to ulubione smaki naszych uczniów.