WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ

10.05.2018r., we czwartek, pojechaliśmy z wizytą do Warsztatów Terapii Zajęciowej „Wspólnota”, we Wrocławiu. Uczniowie i Rodzice mogli zobaczyć, jak funkcjonują takie warsztaty, na czym polega praca poszczególnych pracowni.

Na spotkaniu z Pracownikami otrzymaliśmy odpowiedzi na wszystkie nasze pytania, które opracowaliśmy na lekcji.

Uczniowie, którzy kończą szkołę mają wiele obaw związanych z dorosłym życiem, a najbardziej boją się bezczynności.

Nasza wizyta dała im perspektywę, zobaczyli, że mimo niepełnosprawności, można znaleźć swoje miejsce, rozwijać swoje zainteresowania, czy kompetencje.

Wspólnota, którą tworzą Terapeuci i Uczestnicy WTZ, zrobiła na wszystkich bardzo ciepłe wrażenie. Uczniowie długo wspominali spotkanie i mają ochotę również do nas, do szkoły, zaprosić choćby delegację, by pokazać miejsce, w którym żyją i zajęcia, jakie mają z nauczycielami.

Pomysł został zasiany, może niebawem wykiełkuje, zobaczymy! To na pewno nie było nasze ostatnie spotkanie ;)