KLUB PRZYJACIÓŁ FRANKLINA

W  kl. I –II – III szkoły podstawowej na zajęciach z biblioterapii był realizowany projekt: „Z FRANKLINEM W ŚWIECIE WARTOŚCI I UCZUĆ”.

Na potrzeby zajęć grupa uczniów utworzyła „Klub Przyjaciół Franklina”.   Dzieci  czytały opowiadania o sympatycznym żółwiku, który posiada cechy typowe wszystkim dzieciom. Potrafi być wspaniałomyślny, serdeczny, przyjacielski, troskliwy, ale też potrafi jak każde dziecko być uparty i się dąsać. Uczniowie  mogli identyfikować się z bohaterem i dyskutować o jego postępowaniu.

Nauczyciel wybrał właśnie tę serię książek, ponieważ są w niej zamieszczone opowiadania mądre i bardzo pouczające. Dostarczają młodemu czytelnikowi dużo radości, ale także sporo go uczą, dają tak potrzebny dobry przykład i skłaniają do refleksji nad własnym postępowaniem.  Franklin jest doskonałym wzorem dla dzieci, które  uczą się żyć w społeczeństwie i zasad w nim panujących. Po zajęciach uczniowie wykonywali prace rysunkowe  lub postać żółwika z różnych materiałów. Podsumowaniem działań jest wystawa prac, którą można obejrzać w holu szkoły.

Anna Tchir