WRZEŚNIOWA AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

"Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. W ruchu tym uczestniczy prawie 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów.

W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Także i my włączyliśmy się do akcji. Uczniowie gimnazjum, w ramach zajęć z techniki, zapoznali się z zasadami segregacji odpadów, wykonali ekologiczne pudełko na klasowe przybory oraz plakat "Czysty Las", zaś finałem cyklu zajęć było wspólne wyjście celem oczyszczenia okolicy ze śmieci. Wyposażeni w ochronne rękawiczki i worki, ruszyliśmy ul. Lipową na poszukiwanie papierowych, plastikowych i metalowych odpadów. Należy z dumą podkreślić, iż nasi uczniowie z zaangażowaniem i skrupulatnością wzięli udział w tej wyprawie. Zebrane śmieci trafiły oczywiście do właściwych kontenerów.