MOJA PRZYGODA ZE SZTUKĄ

Tuż przed feriami zimowymi dowiedziałam się, że Oddział Muzeum Sztuki Medalierskiej Muzeum Miejskiego Wrocławia organizuje rzeźbiarski konkurs dla szkół i placówek oświatowych.

Nie zastanawiałam się ani chwili i zgłosiłam naszą szkołę. Wiedziałam, że moi uczniowie chętnie wezmą udział w tym konkursie.

Nie myliłam się!

Zarówno temat konkursu – „Moja przygoda ze sztuką”, jak i możliwość działania w glinie spowodowały, że klasy III, V i VI z wielkim zapałem przystąpiły do pracy.

Nie było łatwo. Zdecydować się na konkretny temat, kiedy tyle ciekawych wydarzeń mieści się w pojęciu Sztuka, wykonać projekt, a potem wyrzeźbić to, co wydaje się najwłaściwsze i najciekawsze – oto jest wyzwanie!

A potem jeszcze trzeba się postarać, żeby praca przetrwała wypał , starannie wybrać technikę zdobienia….i wciąż uważać, żeby nie pękło…

W końcu dziesięć medali moich uczniów zawiozłam do Pałacu Królewskiego przy ul. Kazimierza 35 we Wrocławiu.

Pozostawało trzymać kciuki i czekać.

Na początku kwietnia odebrałam maila, w którym zaproszono nas na wernisaż, czyli uroczyste otwarcie wystawy nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie prac.

Zaproszeni zostali wszyscy artyści z naszej szkoły, czyli Karina, Jagoda, Julia, Natalia, Adam, Karol, Jakub, Mateusz, Kamil i drugi Jakub. No i ja.

20 kwietnia pojechaliśmy obejrzeć wystawę i odebrać nagrody.

Medale z gliny, które powstały w naszej szkole pięknie wyglądały  w gablotach za szybą w towarzystwie innych ciekawych prac.

Gratulacjom nie było końca.

Jestem bardzo dumna, że moi uczniowie są utalentowanymi twórcami.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii.

Halina Chmielowska