BETLEJEMSKA ...

Tyci…Jak rozumieć to słowo?

„Słownik języka polskiego” pod red. W. Doroszewskiego definiuje je jako „bardzo mały pod względem rozmiarów lub czasu trwania”.

Właśnie to określenie było kluczowe dla zrozumienia idei Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez PZS Nr 1 w Krzyżowicach zatytułowanego „Betlejemska – Tyci szopka”.

Regulamin konkursu określał wymiary prac, które musiały się mieścić w sześcianie o boku 10 cm. Przyznacie, że tytuł trafnie odzwierciedlał zadanie dla artystów.

Nasi uczniowie doskonale się z niego wywiązali. Praca duetu: Diana Czomko i Marcin Kwiatkowski wykonana z korka, drewna i gliny zajęła II miejsce w klasyfikacji ogólnej. Patryk Statnik swoją tyci-szopkę zrobił z kartonu, kalki technicznej i cienkiego papieru. Praca ta została nagrodzona wyróżnieniem.

GRATULUJEMY!

Opiekun artystów