SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Na wtorek 6 czerwca uczniowie klasy I i II czekali od dawna. Właśnie w tym dniu wybrali się w bardzo ważne miejsce we Wrocławiu – do SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT.

Jednym z zadań projektu „Przyjaciel Pies” było zebranie potrzebnych rzeczy i przekazanie  ich potrzebującym zwierzętom. Na początku maja w szkole pojawił się plakat promujący zbiórkę darów wykonany przez uczniów klasy I-II, a każdy uczeń szkoły przekazał informację o akcji swoim rodzicom lub opiekunom. W sumie klasa I-II SP zebrała 40 kg karmy suchej i mokrej oraz ogromne pudło prześcieradeł i ręczników, o które prosił personel schroniska.

Schronisko przy ul. Ślazowej mieści się na obrzeżach miasta. Zwierzęta mieszkają W boksach, w których jest schronienie oraz trochę miejsca na powietrzu. Podopieczni  schroniska to:

- około 180 psów

- prawie 100 kotów

- żółw

- kaczor i gąska

- lis

- króliki

- gołębie i paw.

Schronisko to trochę smutne, ale bardzo potrzebne miejsce.  Trafiają tu zwierzęta, które nie mają swoich domów. Dostają jedzenie, picie, dach nad głową, pomoc lekarską i mnóstwo dobrych uczuć od opiekunów. Ale najważniejsze jest, żeby znalazły swój nowy dom. Zwierzęta tak, jak ludzie – chcą być kochane..

Pamiętajcie, że  one tam są i czekają! Mówcie o tym wszystkim dookoła!

W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki odwiedzili restaurację McDonald’s. Zgadnijcie, czy był ktoś niezadowolony z tego powodu?