SPOTKANIE Z SIOSTRĄ PIELĘGNIARKĄ

Spotkanie integracyjne w ramach projektów: „ Na sportowo zawsze zdrowo” oraz „ Cała Polska czyta dzieciom”.

20 listopada 2017 r. odbyły się integracyjne zajęcia klas 2 SU i 2 GU w ramach projektów:

Na sportowo zawsze zdrowo” oraz „ Cała Polska czyta dzieciom”.

Co robić, żeby być zdrowym? Jak zapobiegać chorobom ? Co jeść, a czego unikać? - na te inne pytania udzielała odpowiedzi s. Feliksa, pielęgniarka – zaproszony gość z ZOL w Wierzbicach.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, które produkty zawierają witaminy i mają decydujący wpływ na nasze zdrowie. Siostra Feliksa przypomniała wszystkimo zdrowym trybie życia czytając wiersze i opowiadania:

- W. Chotomskiej„ Myj owoce”

- M. Barańskiej „ Dieta panny Mądralińskiej”

- J. Bladowskiej „ Zdrowo się odżywiam”

Na dzieci czekały zadania oraz wesołe zagadki. Dodatkową atrakcją było mierzenie i ważenie się. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik wypił kubek mleka wg zasady: Pij mleko, będziesz zdrowy i wielki”. Nagrodą za udział w zabawie były obrazki owoców i warzyw do pokolorowania. Siostrze Feliksie bardzo dziękujemy! : )