ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24.XI w naszej szkole  również obchodziliśmy Dzień Pluszaka;-)

Dzieci na zajęciach bibliotecznych  zapoznawały się z bajkami i opowieściami o misiach różnych narodowości np. z misiem Jogi, Coralgolem, Puchatkiem ,Paddingtonem czy też Uszatkiem.

Uczniowie wykonali  postaci swoich ulubieńców różnymi technikami, wymyślali hasła związane z zabawką np. „Czy Paddington czy Uszatek, wszystkie misie są kochane”. Hasłem przewodnim dnia była myśl: „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”. Pod koniec dnia bibliotekarka wspólnie z dziećmi zorganizowała w holu szkoły wystawę prac.

Tego dnia odbyły się też wspólne zajęcia dla klasy III gimnazjum i VI szkoły podstawowej, na których nauczyciele  i uczniowie w ramach  projektu : „Cała Polska czyta dzieciom” czytali opowieść o misiu Wojtku, który wcale nie był pluszakiem, ale  żywą maskotką żołnierzy i pomagał im wygrać wojnę. Miś okazał się również po latach pomocny w ćwiczeniu czytania ze zrozumieniem.;-)