PROJEKT-"PRZYJACIEL PIES"

Projekt edukacyjny klasy I, II i III ,,Przyjaciel pies” nadal trwa. Zakończy się wraz z  I semestrem tego roku szkolnego.

A tymczasem działamy.

W poniedziałek 11 listopada klasa I, II i III gościła w swojej sali dwie panie terapeutki wraz z ich czworonożnymi przyjaciółmi - Tavim i Larą. To wyjątkowe pieski, bo pomagają w leczeniu chorych dzieci.  To psy-terapeuci.

Poniedziałkowe zajęcia były bardzo ważne dla wszystkich uczniów, którzy brali w nich udział.

Z pomocą Lary i Taviego dzieci uczyły się:

• jak odczytywać i rozumieć zachowanie  psów,
  • jak  odpowiednio reagować na emocje psów,
  • jak zachowywać się  wobec obcych psów będących pod opieką właścicieli,
  • jak postępować w przypadku agresji ze strony psów.

Był też czas na wspólną zabawę, aport, karmienie ,,Pyszkami”, głaskanie brzuszków i lizanie policzków:)  Czas przeznaczony na zajęcia minął bardzo szybko. Dobrze, że zaplanowane zostało następne spotkanie z Larą i Tavim.  To już za dwa tygodnie!

Po wizycie w klasie I-II-III pieski miały kolejne ważne zadanie. Zaprzyjaźniały się z Weroniką, Agatką, Konradem i Kubusiem w sali nr 15. Lara i Tavi to bardzo pracowite psy!