TŁUSTY CZWARTEK - SPOTKANIE „CZTERY PORY ROKU” - ZIMA

W tłusty czwartek (tj. 8 lutego 2018 r.) kolejny raz odwiedziła nas grupa uczniów ze SP w Gniechowicach w ramach projektu międzyszkolnego pt. Cztery Pory Roku. Tym razem spotkanie odbyło się pod hasłem: „Zima”.

Uczniowie z klas: 2U i 2 GU mogli poczuć się jak w krainie lodu, ponieważ już na wstępie wszystkich powitała Pani Zima wraz ze swą świtą: liczne Śnieżynki, Pan Mrozik i Sopelek. Goście zaprezentowali nam krótkie, ale pełne wzruszeń przedstawienie pt. „Dary księżniczki Lodu”. Oczywiście nie mogło zabraknąć zagadek, konkursów oraz wspólnych śpiewów o bałwankach i zimowych zabawach na sankach, łyżwach czy nartach / podobnie jak na prawdziwej olimpiadzie zimowej. Po wyczerpujących zmaganiach artystyczno - sportowych czekała na wszystkich jeszcze jedna konkurencja -  porcja smakołyków, przepyszne pączki do zjedzenia jak to w tłusty czwartek bywa.

A tak opisuje swoje wrażenia jedna ze Śnieżynek:

Dnia 8.02.2018 r. klasa 7 była na wycieczce edukacyjnej w Wierzbicach. Na początku przedstawiliśmy spektakl dotyczący zimy. Potem tańczyliśmy wspólnie z dziećmi. Następnie poprowadziliśmy rozmaite zabawy związane z zimą. Jazda na łyżwach między pachołkami. Wycinanie ubrań z papieru. Rzucanie śnieżkami do celu. Jazda na sankach. Łączenie kropek, aby powstał obrazek. Potem ponownie tańczyliśmy w kółku. Na końcu poczęstowano nas pączkami oraz innymi słodkościami.

Cały wyjazd był bardzo udany, a zabawa przednia. Z chęcią pojedziemy na następną wycieczkę.

Wiktoria Kłoskowska

Do zobaczenia wkrótce! Gdy tylko zagości WIOSNA !!!