POWITANIE WIOSNY –międzyszkolne spotkanie integracyjne

20 marca 2018 r. już kolejny raz w tym roku szkolnym w ramach projektu CZTERY PORY ROKU pod hasłem Wiosna, odwiedzili nas uczniowie z SP w Gniechowicach wraz z opiekunami: panią Anią i panem Arturem.

I tym razem nie byli sami – przywieźli ze sobą Marzannę, zimową pannę, która obserwowała nasze wiosenne zmagania:

- na Stacji Rondelkowo: każdy uczestnik miał za zadanie przygotować wiosenną kanapkę, złożoną tylko z zielonych produktów;

- w Krainie Kolorów: grupa ochotników kolorowała obrazki z wiosennymi kwiatami, a potem prezentowała je w Kąciku Wiosennym;

- w Zadaniach Muzycznych: należało zaśpiewać wiosenną piosenkę i jednocześnie jej treść pokazywać ruchem;

- w Mini Ogródku: pod kierunkiem pani Ani, na co dzień przyrodnika, przy pomocy asystentów, można było zabawić się w ogrodnika lub ogrodniczkę.

Na zakończenie, jak nakazuje tradycja w pierwszy dzień wiosny, wszyscy uczestnicy przy dźwiękach muzyki, przeszli w kolorowym, wiosennym korowodzie prowadzonym przez Marzannę / w tej roli –kolega Eryk

MARZANNO, MARZANNO TY ZIMOWA PANNO!

WYSOKO CIĘ UNOSIMY,

ZA MORZE RZUCAMY I WIOSNĘ WSPÓLNIE PRZYWITAMY!

Jak zawsze dopisywały nam humory; świetnie się wspólnie bawiliśmy i oczekujemy już kolejnego spotkania – tym razem: do LATA !!!