DZIEŃ WOLONTARIATU - WROCŁAW

W dniu 8. 06. 2018r., w ramach Dnia Wolontariatu organizowanego dla nas przez firmę XL Caitlin, część uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz z nauczycielami i wolontariuszami wzięli udział w wycieczce do Wrocławia.

Pod kierunkiem pani przewodnik wyruszyliśmy z Ostrowa Tumskiego przez plac Uniwersytecki do Rynku. Poznaliśmy wiele ciekawostek, legend i anegdot związanych z takimi obiektami jak Brama Kluskowa na Ostrowie Tumskim, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, w którym znajduje się rękopis "Pana Tadeusza", Uniwersytet Wrocławski z figurą nagiego szermierza przed gmachem, czy owiany mroczną przeszłością pręgierz przy Ratuszu. Uczniowie wzięli również udział w grze terenowej "Wrocław dawniej i dziś", sprawdzającej wiedzę i orientację w terenie, która wieńczyła historyczny projekt edukacyjny realizowany przez gimnazjalistów. Po pełnej wrażeń wycieczce zjedliśmy pyszną pizzę i lody. Wyjazd do Wrocławia był dla nas wszystkich okazją do odświeżenia wiedzy na temat pięknej stolicy Dolnego Śląska oraz wspólnej dobrej zabawy i integracji.