Projekt edukacyjny 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

11 października 2018 (czwartek) o godzinie 11.30 odbędzie się koncert piosenki patriotycznej „Śpiewamy dla wolnej Polski”. Każda klasa wykona wcześniej przygotowaną piosenkę, która w swoim tekście ma słowo Polska lub Polacy.

Zachęcamy nauczycieli, rodziców i uczniów do oglądania filmów z historią Polski w tle („1918 minut z patriotyzmem”) oraz do czytania literatury związanej z odzyskaniem niepodległości („Niepodległe czytanie”). Obejrzane filmy i przeczytaną literaturę zgłaszamy do bibliotekarza szkolnego (p. Anna Tchir) lub koordynatora projektu (p. Marta Woźniak)

Chętnych uczniów prosimy o  wykonanie kotylionu dowolną techniką na konkurs  „Kotylion Narodowy”. Przygotowane prace przekazujemy p. Halszce Filipiuk. Rozwiązanie konkursu podczas podsumowania projektu 9 listopada 2018r.