CZTERY PORY ROKU - JESIEŃ

26 października 2018 r. w piątek odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie integracyjne w ramach projektu CZTERY PORY ROKU pod hasłem: Jesień – w świecie warzyw.

W świecie warzyw:

zabawa z wierszem J. Brzechwy „ Na straganie”

A tak o wspólnym pobycie pisze jedna z wolontariuszek Agnieszka:

Dnia 26.10.2018 r. młodzież z klasy ósmej wraz z opiekunami, z panią Anią i panem Arturem, pojechała do zaprzyjaźnionej szkoły w Wierzbicach. Powitała nas grupa uczniów z młodszych klas wraz z wychowawczyniami.

Tematem przewodnim spotkania były warzywa, dlatego na początku dzieci nauczyły nas  kilku piosenek o  nich. Następnie musieliśmy się zapoznać z niektórymi podopiecznymi placówki, ponieważ jeszcze nie znaliśmy wszystkich. Bawiliśmy się w kole i poznawaliśmy imiona naszych sąsiadów. Były też zabawy z chustą. Później razem z dziećmi wykonywaliśmy kukiełki warzyw, które  zaprezentowaliśmy podczas przedstawienia wiersza pt. „Na straganie” Jana Brzechwy. Potem zachęciliśmy naszych małych przyjaciół do wspólnego wykonania tego wiersza. Wyszło wspaniale! Następnie przyszedł czas na śniadanie. Po zjedzonym posiłku pokazaliśmy dzieciom, jak sadzić kwiatki i wspólnie zasadziliśmy kilka cebulek. Mamy nadzieję, że wyrosną z nich piękne rośliny. Na samym końcu zagraliśmy w gry planszowe związane z warzywami. Gdy już przyszedł czas na pożegnanie, wręczyliśmy dzieciom prezenty związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Cieszymy się, że mogliśmy zapewnić naszym znajomym chwilę radości i wspólnie się pobawić. Ten dzień na pewno pozostanie długo w naszej pamięci.   Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd.

Agnieszka