„DZIEŃ RYCERSKI”

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas starszych i młodszych pod kierunkiem pani Ani zorganizowali „plenerowy” Dzień rycerski. Przebrani w stroje średniowiecznych szlachcianek, rycerzy, kupców,duchowieństwa i chłopstwa dobrze  się bawili odgrywając  przed publicznością sceny z „ Krzyżaków”.

W programie nie zabrakło pokazów walk, na które czekała z niecierpliwością większość chłopców. Potykali się se sobą rycerze Polscy i Krzyżacy. Ostatnia para rycerzy: Dawid i Kamil walczyła o złoty hełm. Krzyżacy dzięki staraniom pani Justyny mieli pięknie uszyte stroje, o wygląd rycerzy polskich zadbała pani Ania.

Mieliśmy też okazję zobaczyć pokaz średniowiecznych tańców. Dziewczyny wspólnie z paniami zatańczyły „Taniec praczek” i zaprosiły do wspólnej zabawy swoich nauczycieli i pozostałe dzieci. Po tańcach uczniowie brali udział w konkursach ze słodkimi nagrodami.

Zabawa zakończyła się wspólną dyskoteką, niestety już wewnątrz budynku.