WARSZTATY RZEŹBIARSKIE

Czerwiec to naprawdę fajny miesiąc. Tyle ciekawych rzeczy się dzieje w szkole!

A to rycerze walczą na miecze (prawie prawdziwe), a to z kuchni rozchodzą się zapachy truskawkowe - tak intensywne, że aż trudno usiedzieć w ławce…a to park kusi zielenią i słońcem! Aż chce się żyć!

I jeszcze można tworzyć…z byle czego, nawet z odpadów - i to w doborowym gronie. Taka właśnie przyjemna sprawa przydarzyła się Natalii i Karolowi z piątej klasy. Drugiego czerwca mogli zmierzyć się z własnym talentem i talentami innych Twórców-Rzeźbiarzy podczas warsztatów rzeźbiarskich w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kątach Wrocławskich.

Jakież ciekawe śmieci można było oglądać na roboczych stołach! Od plastikowych butelek, poprzez kartony, płyty CD, sznurki, koronki i kapsle, po zakrętki od butelek i jednorazowe sztućce.

Kto by pomyślał, że to wszystko to TWORZYWO, z którego powstały fantastyczne rzeźby.

Warsztatom towarzyszyło hasło ,,Dobre rady na odpady”. Zostało ono zinterpretowane na tyle sposobów, ile było zespołów. Nasza grupa (z opiekunem Haliną Chmielowską) wykorzystała karton, papier gazetowy z wyrazistym nadrukiem, korek, kawałki tkanin, sznurek i farby akrylowe do stworzenia makiety letniego, wakacyjnego domku nad morzem. To była naprawdę udana praca.

Na zdjęciach można obejrzeć wszystkie rzeźby, które powstały podczas warsztatów. Co o nich sądzicie?

Dodam jeszcze, że to były dwudzieste, jubileuszowe warsztaty. Z tej okazji wszystkich uczestników poczęstowano tortem. Bardzo smacznymUśmiech

H. Ch.