ŚWIĘTO PATRONA ZGROMADZENIA ŚW. JÓZEFA

„ O Józefie niezrównany Ty coś Zbawcy stróżem był,

opiekunie Maryi Panny strzeż nas i dodawaj sił.

O Józefie patronie nasz roztocz swą nad nami straż.

Pomóż nam strzec Twoich dróg, by nam dał swe szczęście Bóg.”

20.03. we wtorek obchodziliśmy w naszej placówce święto patrona Zgromadzenia Sióstr- św. Józefa. Z tej okazji nauczyciele wraz z uczniami przygotowali przedstawienie słowno- muzyczne pt. „Ludzie żyją dzięki miłości”. Mogliśmy w nim usłyszeć m. in. pieśni o św. Józefie, wiersze ks. J. Twardowskiego "Sprawiedliwość”, R. Brandstaettera  "Biblio Ojczyzno moja” oraz życzenia napisane specjalnie dla sióstr przez ucznia liceum Lucjana.
Młodsze dzieci zatańczyły dla sióstr przy piosence „Gdyby Bóg nie kochał nas”, a na koniec odśpiewały piosenkę „Tłuste łapki”, w której dziękowały panu Bogu za to, że są… Po chwili refleksji i duchowych wzruszeń siostry dostały upominki – piękne ręcznie wykonane kartki oraz doniczki. Warto pielęgnować takie chwile w naszej szkole.

KOCHANE SIOSTRY

Z okazji Waszego święta życzymy, aby święty Józef dodawał sił w codziennej pracy i służbie dla innych.

Nieście Drogie Siostry nadal miłość i dobroć wszędzie tam, gdzie Jezus pośle Was. Nieście światło nadziei i wiary dzieciom ubogim i chorym. Niech święty Józef Was prowadzi do Boga i umacnia. Bóg niech nadal wskazuje jak kochać, jak żyć. Jak ubogim ichorym przekazywać Jego naukę.

Jeśli miłość wzajemna będzie pośród Was żaden nieprzyjaciel nie zagrozi Wam.

Tego życzą z całego serca wdzięczni wychowankowie i Grono Pedagogiczne.