ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W LO

W kwietniu jak co roku pożegnaliśmy trzecią klasę licealną. Trochę żal było się rozstawać zwłaszcza, że niektórzy byli u nas długo. Życzyliśmy im zdanej matury i wielu sukcesów w życiu.

Wiersz pt.: Nasza Klasa
1. Nasza klasa licealna, była w okresie tych trzech lat bardzo nieprzewidywalna,
bo choć w dziewięcioosobowym składzie fajnie nam się edukowało, to po niedługim czasie Aśki Niełacnej w naszej klasie brakowało.

2. Kolejną osobą, której brakowało w naszej licealnej klasie, był nasz kolega, sługa Boży Przetacki Jasiek, on został przedwcześnie do domu Bożego powołany,
a skład naszej klasy ponownie został przemeblowany.

3. Gdy w nowym roku szkolnym zaczynaliśmy nasze kształcenie w naszej klasie nastąpiło bardzo poważne wzmocnienie, poznaliśmy Daniela, kolege nowego, jak się później okazało z wielu przedmiotów uzdolnionego,choć Daniel tylko przez rok przebywał w naszej klasie, dotarł z nami do mety na naszej licealnej trasie.

4. W naszej licealnej klasie, jak zapewne dobrze wiemy,zabrakło także Przydział Magdaleny, ona znalazła sobie miejsce w murach ośrodka innego, i również wypadła z naszego składu klasowego, choć skład naszej klasy wielokrotnie ulegał zmianie, jesteśmy wdzięczni Bogu za to że zakończyliśmy nasze trzyletnie w liceum edukowanie.

5. Ważną osobą podczas naszego w liceum kształcenia, była pani Maria Zięba, która przekazując nam wiedzę wkładała w to dużo trudu i poświęcenia, my jej trud i pooświęcenie bardzo szanujemy, i w dniu naszego ze szkołą rozstania uroczyście podziękować jej za to chcemy.

Lucjan Szabunia kl III LO

Ps. Wiersz powstał na podstawie piosenki Jacka Kaczmarskiego Nasza Klasa.

Wiersz pt. Wierzbice
1. W naszego ośrodka murach każdy swe powołanie ma, nikt tu nie chodzi z głową w chmurach choć wady swe i zalety zna,siostry już widzą nasze trudy, jak codzień usprawniamy się, w naszym ośrodku nie ma nudy i fajnie w nim przebywa się, fajnie nam się tu przebywało, wspierały nas też zakonnice, będzie nam tego brakowało to właśnie nasze są Wierzbice.

2. Ogrom wysiłku razem z trudem wyraża każdej siostry twarz, jednak jeśmy młodym ludem nad którym Bóg sprawuje straż, bo nasze siostry Józefitki, to Boga wierne służebnice, spełniają dzielnie swe uczynki, to właśnie nasze są Wierzbice.

3. Mury ośrodka opuszczamy, choć łezka w oku kręci się, o tym co złe zapominamy, choć tego ukryć nie da się, chociaż ze smutkiem opuszczamy, nasze kochane zakonnice, będziemy zawsze pamiętali, żeby odwiedzać te Wierzbice.

Lucjan Szabunia kl III LO

PS: Wiersz powstał na podstawie piosenki Jakcka Kaczmarskiego pt.Jałta