SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

We czwartek 20 czerwca przyjechali do nas strażacy swoim super nowoczesnym wozem "Staś" z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobierzycach.

Panowie opowiadali o swojej pracy. Uświadomili nam, że nie tylko gaszą pożary, ale udzielają pierwszej pomocy w wypadkach drogowych, usuwają owady zagrażające życiu ludzi, a także oczyszczają z drzew drogi po nawałnicach.

Zaprezentowali uczniom zebranym na podwórku szkolnym wiele atrakcyjnych przyrządów używanych przez nich w codziennej pracy. Były wśród nich: nożyce do cięcia blachy, młotek do rozbijania szyb samochodowych, piła do cięcia drzewa oraz rozsuwana wysoka drabina.

Strażacy pokazali nam zawartość apteczki do pierwszej pomocy, a następnie w sposób obrazowy (na chętnej uczennicy) wyjaśnili jak na noszach unieruchomić rannego i dostarczyć mu tlen.

Największą atrakcją dla dzieci  był wóz strażacki, który mogły obejrzeć od wewnątrz. Na zakończenie panowie pokazali nam jak wykorzystują w pracy wąż strażacki i usłyszeliśmy sygnał alarmowy.

Strażacy pożegnali się z dziećmi słodką niespodzianką, wręczyli naklejki z bajki „Strażak Sam” i zaapelowali do dzieci, aby dbały o swoje bezpieczeństwo w czasie wakacji. Bardzo dziękujemy za interesujący pokaz.

Teraz każdy z nas chce zostać strażakiem.