ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŚWIĄTNIKACH

9 października gościliśmy w Szkole Podstawowej w Świątnikach, gdzie wspólnie z nauczycielami i uczniami tamtej szkoły obchodziliśmy ,,Święto ziemniaka”. Na początku zostaliśmy oprowadzeni po szkole, która zrobiła na nas bardzo miłe wrażenie.

Następnie odbyły się wspólne zabawy przy muzyce, dzięki czemu mogliśmy się lepiej poznać. Dalszy ciąg wesołej zabawy miał miejsce na boisku, gdzie podzieleni na drużyny rywalizowaliśmy w zawodach sportowych. Wykonywaliśmy również serduszka z papieru, które mogliśmy zabrać na pamiątkę.

Gospodarze zadbali nie tylko o dobrą zabawę, ale również o nasze żołądki. Na drugie śniadanie jedliśmy pyszne kanapki i pączki, a przed odjazdem zdążyliśmy upiec kiełbaski. Nie zabrakło również pieczonego ziemniaka ze szczyptą soli, prosto z ogniska – mniam, mniam.

Po tak miło spędzonym czasie z żalem opuszczaliśmy naszych nowych przyjaciół. O spotkaniu będą nam przypominać otrzymane medale. Nasze szkoły nie są daleko oddalone od siebie, więc pozostaje nadzieja, że jeszcze się kiedyś spotkamy.