Radosne obchody Święta Odzyskania Niepodległości

"Kocham Cię Polsko" - to wspólna, wspaniała zabawa - tym razem w rytm pieśni i tańców ludowych. I konkurencje, do których przygotowywaiśmy się naprawdę solidnie.

A ponadto pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej oraz na Ucznia i Czytelnika Gimnazjum.

A oto nasze konkurencje:

v „Jaka to melodia” – polskie piosenkiludowe.

v „Miasta Polski” – zgadywanka.

v „Granie na ekranie” – krzyżówka.

v „Ratujemy i uczymy ratować” – pierwsza pomoc. Każda drużyna prezentuje wcześniej przygotowany pokaz pierwszej pomocy.

• Grupa III – Bezpieczeństwo. Wołaj o pomoc. Sprawdzanie przytomności. Wzywanie pomocy.
  • Grupa I – Sprawdzanie oddechu. Pozycja boczna.
  • Grupa II – Oddechy ratownicze. Uciskanie klatki piersiowej

v „Muzyczne zamieszanie” – Uczestnicy otrzymują kopertę, w której znajduje się tekst hymnu Polski pocięty na części. Należy ułożyć rozsypane wersy w odpowiedniej kolejności.

v „Po prostu tańcz” – narodowe tańce polskie. Uczestnicy losują taniec (krakowiak, polonez, kujawiak). Dwie osoby z grupy wykonują krok podstawowy tańca do muzyki.

v „Kuchnia Polska” – polskie potrawy. Uczestnicy wykonują kanapki z przygotowanych składników.

v „Sławni Polacy” – zgadywanka.

v „Zabytki Polski” – znane budowle w Polsce. Każda drużyna losuje numer budowli, ogląda na ekranie i podaje jej nazwę.

v „Polscy kibice” – ocena kibiców. Drużyna otrzymuje punkty
za stroje, akcesoria i jakość kibicowania.

Uczniowie klas IVSP i I Gimnazjum  w trakcie turnieju „Kocham Cię Polsko” byli pasowani na czytelników. Rozwiązując zagadki czytelnicze w trzech konkurencjach: „Kramik z pomysłami”, „Czy znasz te utwory?” oraz „W kręgu baśni i legend” udowodnili, że mogą być przyjęci w poczet czytelników. Zostali uroczyście przez s. Dyrektor Agnieszkę pasowani na czytelników, otrzymali również dyplomy, a pani biblioterkarka  założyła im karty czytelnicze.

W trakcie turnieju  Dyrektor ZSS Pani B. Kosińska  przekazała uczniom nagrody, które zdobyli uczestnicząc  w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Sekcję Oświatowy i Wychowania „Solidarność”  pod hasłem „Nasz dom, nasze miasto, nasza ojczyzna”. Zdobyliśmy III miejsce za wykonanie postaci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

WIĘCEJ TUTAJ