Podsumowanie projektu – „Piłka nożna gra wspaniała i dla ducha i dla ciała”

Projekt edukacyjny noszący nazwę „Piłka nożna gra wspaniała i dla ducha i dla ciała” skierowany był do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej oraz klas 1-3 gimnazjum.  Głównymi założeniami projektu edukacyjnego była nauka pracy zespołowej, kształtowanie świadomości przynależności do grupy/klasy, umiejętności podejmowania decyzji, organizacji pracy, podziału zadań i odpowiedzialności za ich wykonanie.

Program jest jednym z istotnych elementów wspierania rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego uczniów naszej szkoły.

W trakcie realizacji projektu uczniowie zapoznali się z zasadami gry w piłkę nożną i przebiegiem meczu piłkarskiego. Poznali także rolę poszczególnych zawodników, sędziów, a także zasady kulturalnego kibicowania. Wzbogacili także swoją wiedzę z zakresu parametrów technicznych stadionów piłkarskich. Ponadto uczniowie ćwiczyli rozgrzewkę i podstawowe elementy gry.

Integralną częścią realizacji tego projektu dydaktycznego było przygotowanie, wykonanie i zaprezentowanie społeczności szkolnej plakatu na temat gry w piłkę nożną. Wiązało się to z potrzebą stworzenia koncepcji plakatu, podziału obowiązków, wyznaczenia lidera, przygotowania materiałów i współdziałania w pracy. Realizacja tego zadania wymagała dużej koncentracji i zaangażowania, znacznej precyzji ruchu i była zarazem dobrym ćwiczeniem z zakresu małej motoryki.

Plakaty zostały wykonane samodzielnie i zgodnie z opracowaną wcześniej koncepcją. Były bardzo udanym efektem uczniowskiej pomysłowości i sprawności manualnej. Po ich prezentacji odbyło się głosowanie uczniów i pracowników szkoły.

I miejsce :  plakat klas 4-6 szkoły podstawowej (36 głosów).

II miejsce : plakat klas 1-3 gimnazjum (20 głosów).