AFRYKAŃSKIE RYTMY

Karnawał, karnawał…

Któż nie lubi karnawału?!

Nie trzeba wchodzić w etymologię pojęcia, ani w historię samego karnawału (chociaż nie zaszkodzi;), żeby wiedzieć, że karnawał oznacza zabawę, tańce, maskarady i pochody. Aż do Środy Popielcowej.

Tegoroczne pierwsze spotkanie muzyczne w karnawałowej atmosferze mamy już za sobą. Przez chwilę poczuliśmy się jak Afrykańczycy z krwi i kości. Ricky Lione o to zadbał. Przy współudziale Pana Irka.

Znowu przywiózł ze sobą całą walizkę afrykańskich instrumentów. Tym razem były to głównie kabasy i bębny djembe, chociaż mogliśmy też zagrać na…bananach, paprykach, ogórkach i innych…roślinach spożywczych Uśmiech

Było wszystko, co powinno być w karnawale: szalona, energetyczna muzyka, afrykańskie tańce (nauczycielem i wodzirejem był sam Ricky), oraz parada w afrykańskich spódniczkach przy dźwiękach afrykańskich instrumentów.

Szkoda tylko, że trwało to tak krótko.

Kto nie mógł bawić się razem z nami może obejrzeć urywki z tego fantastycznego spotkania.