NAJLEPIEJ RAZEM - WIOSNA

Do uczniów klasy II-III Gimnazjum Specjalnego przyjechała po raz kolejny, w ramach realizowanego projektu „Najlepiej razem”, grupa  uczniów z Gimnazjum Specjalnego  nr 52 we Wrocławiu.

Podczas zajęć integracyjnych uczyliśmy gości piosenki "Maszeruje wiosna", szukaliśmy znaków wiosny w przyrodzie. Na lekcji dzięki przygotowanym rekwizytom było bardzo kolorowo i wesoło. Uczniowie w dwóch grupach „Słoneczka” i „Skowronki” rozwiązywali krzyżówki i rebusy związane z wiosną.  Największą jednak atrakcją było wykonanie wspólnie marzanny. Znów robiliśmy to w dwóch grupach. Jedna zajmowała się formowaniem głowy, a druga tułowia. Wielka była radość z  efektów naszej pracy. Pod koniec zajęć uczniowie z czapkami bociana i żaby na głowie odgrywali krótkie scenki rodzajowe do piosenki „Zakochany bocian”. W radosnych nastrojach odprowadziliśmy gości do busa. Niestety  deszczowa pogoda nie pozwoliła nam  spalić marzanny wspólnie. Jak już ją wreszcie spalimy, to wyślemy im  zdjęcia.

A Wy możecie obejrzeć je tutaj