MUZYCZNA PODRÓŻ Z DJ-em

Z niecierpliwością czekaliśmy na kolejną wizytę Pana Irka. Tym razem zaprezentował nam muzykę w wykonaniu rapera  o wdzięcznej nazwie  "Pacifer" Towarzyszył mu DJ, który zajmował się miksowaniem muzyki.

Opowiadał nam o swojej wbrew pozorom niełatwej pracy. Okazało się, że uczniowie w naszej szkole bardzo lubią ten rodzaj muzyki i mają odwagę rapować razem z DJ-em i piosenkarzem. Pacifer okazał się bardzo sympatycznym człowiekiem. Zachęcał nas do wspólnego śpiewu i opowiadał o swoim życiu i początkach  rapu. Piosenkarz ma w życiu system wartości, którym się kieruje i zachęcał nas do tego: „Masz wartości, to je reprezentuj”.

Śpiewał też o tym, że trzeba umieć mówić  „NIE”, jeśli coś nie jest zgodne z naszym systemem wartości. To nie jest łatwe i wiąże się często z odrzuceniem przez grupę społeczną,ale pozostaniemy w zgodzie z własnym sumieniem, a to jest bezcenne! Dzieci młodsze i nie tylko, bardzo chciały się przekonać jak się miksuje muzykę i muszę przyznać, że były bardzo pojętne. Chyba rośnie nam kolejne pokolenie DJ-ów i raperów. Pacifer po spotkaniu chętnie rozdawał autografy. Możemy posłuchać Jego śpiewu na portalu You Tube.