Gimnazjalny Projekt Edukacyjny

Zakończyliśmy projekt gimnazjalny.

9. kwietnia br. w auli naszej szkoły odbyła się prezentacja Edukacyjnego Projektu Gimnazjalnego pt.

Śladami Maryi - na szlaku sanktuariów dolnośląskich, realizowanego przez uczniów klas 2. i 3. gimnazjum.

Uczniowie przedstawili w jej trakcie pamiątkową tablicę oraz prezentację multimedialną zawierajacą zdjęcia, filmiki i hasłowe informacje dotyczące poszczególnych sanktuariów.

W trakcie prezentacji multimedialnej wybrani uczniowie odczytywali -  opracowane we współpracy z zaangażowanymi nauczycielami - teksty informacyjne.

W prezentacji znalazło się również nawiazanie do postaci Ojca Świętego Jana Pawła II, którego osoba wpisała się w historię opisywanych miejsc, i który opiece Maryi zawierzył nasz kraj.

Na zakończenie uczniowie wręczyli wszystkim zebranym pamiątkowe obrazki przywiezione z sanktuarium w Sulistrowiczkach, dokąd w trakcie realizacji projektu udały się przedstawicielki klas 2. i 3. wraz z koordynatorem projektu.

Zainteresowanie uczniów projektem, ich zaangażowanie w podjęte działania i zgoda współpraca doprowadziły do finału, z którego możemy być dumni. Spontaniczne, pozytywne reakcje dzieci, które z zainteresowaniem uczestniczyły w prezentacji (a nawet podśpiewywały piosenkę stanowiącą podkład prezentacjiUśmiech), były dla nas piękną nagrodą.

Na wydarzeniu gościł proboszcz miejscowej parafii, ks. Andrzej Ćwik. Ksiądz proboszcz przekazał nam parę ciekawostek związanych z tematyką prezentacji, wyraził swoje uznanie i wręczył wszystkim zgromadzonym obrazki.

Tablicę pamiątkową wciąż można zobaczyć na parterze naszej szkoły.

Justyna Basiszyn,

wychowawca klas 2. i 3.,