LEKCJE W LEŚNEJ SZKOLE

Nareszcie mogliśmy pojechać na wycieczkę do Bielawy. Tydzień temu niestety pogoda pokrzyżowała nam plany. Było bardzo zimno i deszczowo, zupełnie  nie majowa pogoda, no ale przecież taki mamy klimat.Mrugnięcie

Szkoła w Bielawie znajdowała się rzeczywiście w lesie. Część grupy przebrała się w strój pszczelarza i ruszyła w las do pasieki, żeby przywitać się z pszczołami i dowiedzieć się kilku ciekawych faktów z ich życia. Pozostała część grupy łapała owady na łące, oglądała je przez lupę i podsłuchiwała przez słuchawki co do nas mówią. Mogliśmy też sami ubić masło w maselnicy. Następnie smarowaliśmy chleb masłem i przyniesionym z pasieki miodem. Dawno nie jedliśmy nic tak pysznego. Dodatkowo okazało się, że Pan pszczelarz przyjechał do  dzieci, które nie dotarły do pasieki i poopowiadał im o życiu tych pracowitych owadów.

Na koniec czekała nas kolejna atrakcja – pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Dziękujemy pani Dyrektor i naszym nauczycielom za  zaplanowanie tak ciekawej wycieczki. Może jeszcze kiedyś tam pojedziemy?

ZAPRASZAMY DO GALERII