Dolnośląski program pomocy uczniom niepełnosprawnym

Stypendia adresowane są do niepełnosprawnych uczniów z terenu całego Dolnego Śląska.

Nabór Wniosków: 1 kwietnia 2014 - 31 lipca 2014

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego od czterech lat  wspiera niepełnosprawnych uczniów poprzez program stypendialny "Sprawny uczeń".  Podobnie będzie w roku szkolnym 2014/2015.

Stypendium przysługuje uczniom realizującym obowiązek szkolny na poziomie szkoły podstawowej (kl. I - VI), gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej (z wyłączeniem szkół policealnych), którzy spełniają  łacznie  poniższe warunki:

1. zamieszkują  na terenie województwa  dolnośląskiego,

2. posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności, wydane  przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, ZUS lub instancje odwoławcze na dzień złożenia wniosku i podpisania umowy,

3. pochodzą z rodziny, w której dochód w przeliczeniu na jednego członka rodziny  nie przekracza kwoty 456 zł

Strona Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnosląskiego  tutaj