NA LUDOWO

Drugie w tym roku spotkanie z muzyką na żywo mamy za sobą. Naszą szkołę, wraz z Panem Irkiem, odwiedził zespół muzyczny  Trio Rosava z  Żytomierza, miasta leżącego na Ukrainie.

Tworzą go, obdarzone sopranem, mezzosopranem i altem Nadia Niedaszkowska, Ludmiła Nesterczuk oraz Maryna Talija. Każda z Pań śpiewa i jednocześnie gra na starym, ludowym instrumencie muzycznym, bandurze lub kobzie, należących do grupy instrumentów strunowych szarpanych.

Koncert, który odbył się we wtorek 4 listopada był wyjątkowy – przypominał o aktualnej sytuacji na Ukrainie, wzruszał, bawił…Każdy jego moment  pokazywał, jak wielki wpływ ma na nas muzyka, niezależnie od różnic, które dotyczą nas, uczestników koncertu.

Zobaczcie zdjęcia i filmy. Można na nich dostrzec piękne stroje Artystek oraz wspomniane wcześniej instrumenty. Można też usłyszeć instrumenty i wspaniałe głosy, które kazały nam słuchać z zapartym tchem wszystkich utworów, a wśród nich przepięknie wykonanego  w języku polskim „Życzenia” Fryderyka Chopina.

I można jeszcze zobaczyć nasze zainteresowanie, uśmiech, wzruszenie i ogromne brawa, którymi obdarowaliśmy zespół Trio Rosava z Żytomierza na Ukrainie.

Życzymy wolności…