MIKOŁAJKI

3. grudnia, obchodzony na świecie jako Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, był w naszej szkole dniem Międzynarodowych Mikołajek.

Pierwszym punktem w naszym programie była prezentacja multimedialna, w czasie której dzieci poznały tradycje mikołajkowe u naszych zachodnich sąsiadów oraz w USA; miały także okazję przypomnieć sobie jak to wygląda w naszym kraju. Po prezentacji dzieci pokazały swoje umiejętności wokalne i choreograficzne, śpiewając piosenki o świętym Mikołaju w języku polskim i niemieckim. Kolejnym punktem dnia był "Konkurs na najładniejszą klasową choinkę" - na gotowych szablonach uczniowie z wychowawcami zamieszczali przygotowane wcześniej w klasach ozdoby. Po rozstrzygnięciu konkursu dzieci rozdały wszystkim dorosłym drobny upominek - papierowe ozdobne gwiazdy.