HUSARIA-NASZA DUMA NARODOWA

Z okazji  11 listopada – Święta Odzyskania Niepodległości, Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  zorganizowało XIII edycję konkursu, którego celem było propagowanie idei radosnego obchodzenia świąt narodowych oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Patronem konkursu byli Prezydent Wrocławia Pan Rafał Dutkiewicz i Muzeum Józefa Piłsudskiego.

Uczestnikami - uczniowie i nauczyciele wrocławskich szkół i placówek oświatowych.

Temat, który wybraliśmy to Husaria – nasza duma narodowa” Najpiękniejsza i najgroźniejsza jazda świata”, znana z wielu zwycięstw formacja kawaleryjska Rzeczypospolitej, obecna na polach bitew od początku XVI wieku do połowy XVIII wieku. Ze względu na nietypowe uzbrojenie i taktykę husaria jest zaliczana do najskuteczniejszych formacji wojskowych w dziejach kawalerii.

Uczniowie naszej szkoły z klas specjalnych wykonali pracę konkursową, która została wyróżniona NAGRODĄ SPECJALNĄ i wystawiona w Kościele Garnizonowym pod wezwaniem Św. Elżbiety we Wrocławiu.

Dnia 18 listopada 2014roku odbyła się Gala wręczenia nagród, na której była delegacja – reprezentacja uczniów  z klas biorących udział w konkursie.

Zapraszamy do oglądania zdjęć prezentujących etapy powstawania pracy oraz  zdjęć z wystawy i z Gali wręczenia nagród.