ZIMOWISKO W ZAKOPANEM

Dzięki pani Grażynie Tadeusiak z Koła Turystycznego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, ktora znalazła sponsorów, pięcioro uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunem mogło wyjechać na zimowisko. W Zakopanem byliśmy sześć dni. Nocowaliśmy w schronisku „Szarotka”. Jeździliśmy na basen, uczyliśmy się jeździć na łyżwach, zjeżdżaliśmy na sankach, a najodważniejsi uczyli się trudnej sztuki jazdy na nartach.

Najbardziej lubiliśmy spędzać wolny czas na basenie i chodzić po Krupówkach. Mieliśmy okazję usłyszeć muzykę i śpiew górali oraz zobaczyć ich taniec. Po drodze do Zakopanego zatrzymaliśmy się w Wieliczce. Zwiedzanie zajęło nam 3 godziny, ale było warto. Pod ziemią nie baliśmy się w ogóle! Dużą frajdą było dotknięcie i polizanie bryły soli.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Kraków. Zobaczyliśmy Wawel, Kościół Mariacki, byliśmy tez koło smoczej jamy. Cieszył i bawił nas widok figury smoka zionącego ogniem. Żałowaliśmy jednak, że smocza jama jest zamknięta, ale wynagrodził nam to obiad w restauracji pod tą samą nazwą „Smocza Jama”. Ciężko było wracać do domu. W naszej okolicy zimę możemy oglądać tylko na obrazku. Już tęsknimy za przyszłorocznymi feriami.

Karol, Jagoda, Natalia kl. VSP

A tutaj nasze fotki: