"ŚWIAT NADZIEI"

W dniu 19 lutego grupa uczniów naszej szkoły została zaproszona do siedziby stowarzyszenia „Świat nadziei”  we  Wrocławiu.

Stowarzyszenie zajmuje się  działalnością  kulturalno-społeczną, a opieką obejmuje młodzież i osoby dorosłe niepełnosprawne intelektualnie i z problemami psychicznymi.

Współpracuje z artystami wielu dziedzin: aktorami, muzykami, plastykami, tancerzami, dziennikarzami, fotografami. Realizuje ciekawe projekty, wernisaże, wystawy, spotkania. Współpracuje z podobnymi stowarzyszeniami w Polsce i za granicą. Prowadzi  również galerię  ArtBrut, gdzie  wystawiane są prace niepełnosprawnych artystów. Mieliśmy  właśnie okazję zobaczyć wystawę zatytułowaną: „Tabu”. Artyści  poprzez  prace ukazali  swoje  najskrytsze  pragnienia, marzenia, fascynacje i wyobrażenia. Podzielili się  tym co dla nich najbardziej intymne i ważne. Byliśmy pod  wrażeniem kreatywności i mądrości naszych starszych kolegów i koleżanek. Dziękujemy pani  Agnieszce i  panu Jackowi za  wspaniałe przyjęcie i ciekawe informacje.