POŻEGNANIE ZIMY

Marzec zapoczątkował Wiosnę więc pożegnaliśmy Zimę wspólnym śpiewaniem i “sprawdzianem wiedzy” na jej temat.

Zebrały się wszystkie klasy specjalne, by wspólnie przypomnieć sobie wiadomości, doświadczenia, obserwacje na temat Zimy.

Dzieci w ciągu trzech miesięcy odkrywały i poznawały jej cechy, zbierały wiedzę na jej temat i choć Zima w tym roku nie obdarzyła nas śniegiem i mrozem, pomocą służyły nam filmy i wspomnienia z minionych lat.

Przy zgłębianiu wiedzy pomocne były również książki, ilustracje, a nade wszystko doświadczenia, które sprawiały, że dzieci z zachwytem przyjmowały własne odkrycia, wynalazki i badania.
Dzieci dysponują różnymi doświadczeniami własnymi, a w gronie rówieśników chętnie dzieliły się tym co poznały i dowiedziały się podczas zajęć.
Nieodłącznym elementem poznania były wspaniale dobrane przez Panią Alinkę piosenki, które niosły ze sobą treść i pozwalały dzieciom łatwiej poznać i zapamiętać rzeczy ważne.

Nauka i zabawa lubią iść z nami w parze, co pokazały nasze zajęcia a więc do następnego spotkania z Wiosną w tle.