"Przyszłość jest nasza"

W naszej szkole prowadzone są zajęcia dodatkowe dla uczniów i szkolenia dla nauczycieli

w ramach projektu „Przyszłość jest nasza”

realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 wspłfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

W dniu 10 czerwca 2019 r. przedstawiciele Zarządu Powiatu Wrocławskiego i Województwa Dolnośląskiego podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn. „Przyszłość jest nasza”

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WD 2014-2020, Osi Priorytetowej Edukacja, działanie 10.2, poddziałanie 10.2.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – ZIT WROF.

Celem przedsięwzięcia jest wzrost kompetencji kluczowych i wyrównanie szans edukacyjnych uczniów i uczennic oraz stworzenie szans rozwoju zawodowego dla nauczycieli i nauczycielek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kątach Wrocławskich i Zespołu Szkół Specjalnych w Wierzbicach.

W projekcie zaplanowano między innymi zrealizowanie następujących zadań:

I  Dodatkowe zajęcia indywidualne dla uczniów ZZS w Wierzbicach

a. Terapia logopedyczna,

b. Zajęcia EEG biofeedback,

c. Zajęcia RSA biofeedback,

d. Terapia integracja sensoryczna,

e. Terapia „ręki”,

f. Rehabilitacja + masaż,

g. Zajęcia wspierające dla uczniów uzdolnionych matematycznie,

h. Terapia psychologiczna.

II  Zajęcia terapeutyczne grupowe dla uczniów ZSS w Wierzbicach

a. Zajęcia „edukacja przez ruch”,

b. Gimnastyka korekcyjna,

c. Dogoterapia,

d. Hipoterapia,

e. Kółko małych wynalazców,

f. Kółko humanistyczne,

g. Kółko matematyczno-informatyczne,

h. Kółko plastyczne,

i. Terapia tańcem.

III  Zajęcia rozwijające zainteresowania dla uczniów w ZSS w Wierzbicach

a. Wycieczki do Wrocławia w ramach kółka plastycznego (3 wyjazdy).

IV   Kursy i specjalistyczne szkolenia dla kadry pedagogicznej (np. terapia behawioralna  dzieci z autyzmem, neurologopedia, diagnostyka i terapia neurologopedyczna).

W ramach projektu przewiduje się ponadto doposażenie gabinetów w ZSS w Wierzbicach  w pomoce terapeutyczne.

Całkowita wartość projektu:1 034 145,14  PLN

Kwota dofinansowania: 947425,14 PLN

Projekt będzie realizowany do 30 czerwca 2021 r.

Więcej o projekcie na stronie POWIATU WROCŁAWSKIEGO     orazna stronie  URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO