REKLAMA DZIECIOM

Nasza szkoła  brała udział w konkursie "Reklama Dzieciom 2019", organizowanym przez Telewizję Polską.  projekt, który przygotowaliśmy został doceniony i zaakceptowany.

Dostaliśmy dofinansowanie na Łączną kwotę 19000 zł. Środki te przeznaczone zostały na zakup sprzętu do EEG Biofeedback, rehabilitacji i integracji sensorycznej oraz do terapii logopedycznej. Dzięki temu Dzieci mogą mieć dużo więcej specjalistycznych zajęć podczas których rozwiną się poznawczo i motorycznie. Dziękujemy TVP:)

1. EEG Biofeedback

Zajęcia terapeutyczne prowadzone są przez cztery terapeutki dla grupy dwudziestu uczniów. Dotychczasowa formuła zajęć została poszerzona o biofeedback fizjologiczny dzięki nowemu sprzętowizakupionemu w ramach darowizny TVP.  Pracę ułatwia dodatkowy komputer z dużym ekranem wyposażony w specjalistyczne oprogramowanie.

2. Rehabilitacja

W zajęciach rehabilitacyjnych, gimnastyce korekcyjnej i lekcjach wychowania fizycznego prowadzonych przez jedną terapeutkę biorą udział wszyscy uczniowie ZSS w Wierzbicach. Zakupiony sprzęt jest uniwersalny i służy dzieciom o różnym stopniu sprawności podczas wszystkich zajęć o charakterze rehabilitacyjnym, czy sportowym.

3. Integracja sensoryczna

Jest terapią wymagającą wsparcia w postaci sprzętu służącemu koordynacji wzrokowo-ruchowej, nabywaniu świadomości własnego ciała i orientacji w jego schemacie, wygaszaniu odruchów, stymulowaniu bazowych systemów zmysłowych czy likwidowanie obronności dotykowej ciała.

Terapię integracji sensorycznej lub zajęcia z jej elementami prowadzą trzy terapeutki dla 19 uczniów.

4. Logopedia z elementami AAC

W zajęciach logopedycznych z elementami metod wspomagających komunikację (AAC) biorą udział uczniowie szkoły podstawowej niemówiący lub z zaburzeniami w zakresie komunikacji czynnej.  Terapia jest prowadzone przez cztery osoby. Pomoce zakupione ze środków TVP są na tyle uniwersalne, że służą także nauczycielom kształcenia zintegrowanego.