AKTYWNA TABLICA 2021

We wrześniu 2021 roku nasza szkoła aplikowała i została zakwalifikowana do nowej edycji programu AKTYWNA TABLICA

Aktywna tablica” to rządowy program rozwoju szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024.

Tym razem wnioskowaliśmy o zakup profesjonalnych programów multimedialnych, które pozwolą na szerokie i nowoczesne  wsparcie nauczyciela w przypadku pracy indywidualnej jak i grupowej podczas zajęć obowiązkowych i dodatkowych, w których uczestniczą uczniowie ze SPE, w tym z niepełnosprawnościami.

Zakup oprogramowania pozwoli na prowadzenie zajęć z wykorzystaniem technik i metod uczenia na odległość oraz jest oparte o najnowocześniejsze osiągnięcia informatyczne. Dzięki wyposażeniu szkoły w oprogramowanie terapeutyczne, sposoby nauczania i uczenia się uczniów ze SPE zyskają szansę zbliżenia się do tych z  jakich korzystają już ich rówieśnicy harmonijnie rozwijający się.

Do prawidłowego funkcjonowania oprogramowania, niezbędny będzie zakup sprzętu komputerowego umożliwiający pracę na ekranie dzieciom z różnymi deficytami. Urządzenie interaktywne zaangażuje uczniów w naukę poprzez zabawę. Dedykowane do urządzenia gry interaktywne posłużą zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności.Pomoce dydaktyczne wspomogą terapię logopedyczną.