LABORATORIA PRZYSZŁOSCI

Laboratoria Przyszłości to rządowy program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 30000 zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych,  jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Dzięki niemu nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie zdobywając w ten sposób praktyczne umiejętności.

W ramach wyposażenia podstawowego otrzymaliśmy:

•    Drukarkę 3D z akcesoriami

•    Mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami

•    Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów)

•    Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamera, mikroport, mikrofon, statyw, oświetlenie, aparat fotograficzny).