CZYTAMY WIERSZE

W naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem zaproszone były Panie katechetki z Kobierzyc: Pani Ula, Pani Joasia i towarzysząca im Pani Tereska.

Spotkanie odbyło się w dwóch częściach. Pierwsza była poświęcona „Zabawom z wierszem”. Panie czytały znane i lubiane wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy, a dzieci w kolorowych czapkach na głowie dokonywały inscenizacji, następnie udowodniły, że potrafią rozpoznawać warzywa po dotyku.

Druga część była poświęcona Matce Bożej z Fatimy. Dzieciom Pani Ula przeczytała książeczkę pt. „Kwiatki Bożej Matki”, a uczniowie przyklejali kwiatki Bożej Matce na plakacie. Na koniec wszyscy obejrzeli krótki film pt. „Dzieci z Fatimy”.