W PSIM KĄCIKU

W klasie I-II  jest miejsce, w którym królują psy, psiaki, szczeniątka, psiunie, kudłaczki, kundelki. Wiecie, o kim mowa? Prawda?

To miejsce to regał pożyczony z klasy Pani Halszki, na którym uczniowie zgromadzili papierową wiedzę o psach. Są tam książki:

- o rasach psów,

- z których można się dowiedzieć, czego psy potrzebują i  jak dbać o psy,

- mówiące o tym, jak przygotować się do roli właściciela psa,

- i o tym, jak bawić się z psem,

- o tym, jak uczyć psa dobrych psich manier,

- i o wielu innych sprawach związanych z psami.

To bardzo interesujące miejsce, które zapełnia się ciekawskimi pierwszakami i drugakami w każdej wolnej chwili.

Ale są tam jeszcze inne książki. To opowiadania i wierszyki, których głównymi bohaterami są psy. Przynajmniej raz w tygodniu uczniowie poznają ich historie, dowiadują się, co pieski czują,  co myślą o swoich właścicielach, i co im się śni.

W piątek 19 maja jedno z opowiadań ze zbioru ,,Na psa urok” przeczytała dzieciom Pani Kasia, mama Natana. To była bardzo wzruszająca historia zatytułowana ,, Dzień psa”, którą  napisała Barbara Stenka. Opowiadanie o wielkiej przyjaźni, o rozstaniu i o dobrym sercu dziewczynki, wrażliwej na los niezbyt urodziwego pieska przywiązanego do rynny bardzo wszystkim spodobała.

Zaraz po tym, jak wszystkim zakręciła się w oku łza, można było  popracować - wspólnie z Panią Kasią.  Efekty tej współpracy widoczne są oczywiście w PSIM KĄCIKU.