Jesteś tutaj: Start / O szkole

O szkole

Jesteśmy szkołą publiczną. Naszym organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe we Wrocławiu.

Szkoła przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży z następującymi problemami zdrowotnymi:

• mózgowym porażeniem dziecięcym
  • dystrofią mięśniową
  • rozszczepem kręgosłupa
  • wrodzoną łamliwością kości
  • uszkodzeniami po wypadkach
  • upośledzeniem umysłowym we wszystkich stopniach

Większość uczniów naszej szkoły to wychowankowie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego prowadzonego przez Siostry ze Zgromadzenia Świętego Józefa. Szkoła jest dostępna również dla dzieci z okolicznych miejscowości.

Prowadzimy naukę w zakresie:

Szkoły Podstawowej

1. Szkoła  Podstawowa ze sprawdzianem po klasie VI.
  2. Szkoła  Podstawowa Specjalna dla dzieci upośledzonych umysłowowo w stopniu umiarkowanym i znacznym.
  3. Zespoły  Rewalidacyjno - Wychowawczy grupowe zajęcia dla dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu głębokim.

1. Gimnazjum z egzaminem po klasie III.
  2. Gimnazjum Specjalne dla dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym i znacznym.

RAPORT Z EWALUACJI ZEWNĘTRZNEJ

2016-05-25

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych przy Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Wierzbieach informuje, że 18 maja 2016 roku zakończyła się ewaluacja zewnętrzna szkoły podstawowej i gimnazjum prowadzona w ramach nadzoru pedagogicznego Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Rada rodziców                                                  Samorząd Skolny

Czytaj więcej o: RAPORT Z EWALUACJI ZEWNĘTRZNEJ