Jesteś tutaj: Start / Samorząd Szkolny

Krzysztof Świtoń

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

mgr Halszka Filipiuk

Członkowie SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU:

1. Jagoda Wojciechowska

2. Nikola Orfin

3. Marcin Noga

4. Krzysztof Świtoń

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

mgr Małgorzata Adamek

CZYM JEST SAMORZĄD UCZNIOWSKI W NASZEJ SZKOLE?

Strukturę samorządu tworzą wszyscy uczniowie. Działa on i wybiera swoich przedstawicieli na podstawie regulaminu uchwalonego przez ogół uczniów w głosowaniu, które jest równe, tajne i powszechne. Regulamin ten jest zgodny ze statutem szkoły.

Cele Samorządu Uczniowskiego

• Zapewnienie uczniom uczestnictwa w samodzielnym rozwiązywaniu swoich problemów i w realizacji celów dydaktyczno-wychowawczych szkoły
  • Stwarzanie możliwości rozwoju demokratycznych form współżycia, współdziałania i wzajemnego wspierania się oraz współodpowiedzialności za jednostkę i grupę.
  • Kształtowanie umiejętności zespołowego działania, stwarzanie warunków do samokontroli, samooceny i samodyscypliny poszczególnych uczniów.

Organizacja Samorządu Uczniowskiego

• Wszyscy uczniowie tworzą Samorząd Uczniowski, a uczniowie poszczególnych klas - Samorząd Klasowy.
  • Samorząd realizuje zadania, które nie mogą być sprzeczne ze statutem szkoły.
  • Najwyższą władzą Samorządu Uczniowskiego jest zebranie ogólne przedstawicieli samorządów klasowych, a tychże - zebranie wszystkich uczniów klasy.
  • Organem wykonawczym Samorządu Uczniowskiego jest Rada Samorządu.
  • Radę Samorządu Uczniowskiego tworzą:

PRZEWODNICZĄCY

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO

CZŁONKOWIE

Podstawowe zadania Samorządu Uczniowskiego

• Przedstawianie władzom szkolnym opinii i potrzeb ogółu społeczności uczniowskiej.
  • Organizowanie społeczności uczniowskiej do jak najlepszego spełniania obowiązków szkolnych i innych obowiązków zawartych w regulaminie wewnątrzszkolnym.
  • Angażowanie uczniów do wykonywania niezbędnych prac na rzecz klasy i szkoły
  • Organizowanie pomocy koleżeńskiej uczniom napotykającym na problemy szkolne.
  • Rozstrzyganie sporów koleżeńskich, zapobieganie konfliktom - uczestniczenie w ich rozwiązywaniu.
  • Dbanie o dobre imię i honor szkoły.
  • Informowanie całej społeczności szkolnej o problemach i wydarzeniach szkolnych (apele, lekcje wychowawcze, spotkania)
  • Organizowanie imprez i uroczystości obchodzonych w sposób szczególny w naszej szkole.
  • Przygotowywanie i przeprowadzanie zabaw szkolnych.

Piątek, 2018-11-16

Imieniny: Edmunda, Marii