EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

5–20 października 2019 r. Świętujemy kreatywne programowanie.

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła dołączyła do Europejskiego Tygodnia Kodowania - razem z innymi promujemy  kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i rozwijanie umiejętności cyfrowych.

Jakie są cele Europejskiego Tygodnia Kodowania?

–promować rozwój kompetencji związanych z myśleniem obliczeniowym, kodowaniem i innymi działaniami dotyczącymi technologii
–realizować pomysły przy pomocy kodu oraz promować programowanie
–łączyć zmotywowanych ludzi w celu wspólnego poznawania naszego cyfrowego świata

Dlaczego nasza szkoła przystąpiła do Tygodnia Kodowania?
–aby zaoferować uczniom możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku tworzenia treści cyfrowych,
–aby motywować uczniów i pomóc im lepiej zrozumieć otaczający ich świat.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych zajęciach:

Klasy VII i VIII "MISJA RATUNKOWA SCOTTIE GO!"
Programowanie i rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem tabletu: układanie i programowanie algorytmów. Instrukcje proste i złożone.

Klasa VI  "KODUJ Z MINECEFTEM"

Klasa IV i V "ZAPROGRAMUJ ROBOTA"
-Zadaniem uczniów jest poprowadzenie robota do wyznaczonego punktu. Po drodze musi ominąć przeszkody i najkrótsza drogą dotrzeć do celu.

Klasy I-II-III  "ZABAWY Z KODOWANIEM"
Odczytywanie zakodowanych wyrazów. Kodowanie wyrazów za pomocą symboli. Odczytywanie symboli z kratownicy z układem współrzędnych. Sprytne rachunki –dodawanie i odejmowanie.

Grupa uczniów biorących udział w zajęciach dodatkowych "PROGRAMOWANIE ROBOTA W LIGHTBOT"

-Zajęcia uczące logiki programowania. Zaprogramowanie robota, tak aby przeszedł od punktu A do punktu B zapalając po drodze, w wyznaczonych polach, lampkę.

Każdy uczestnik zdobył kluczowe kompetencje związane z myśleniem obliczeniowym i przyczynił się do sukcesu Europejskiego Tygodnia Kodowania 2019 - co zostało potwierdzone imiennym Certfikatem.