EDUKACJA PRZEZ RUCH

Zajęcia projektowe systemem Edukacja przez ruch – to zajęcia o charakterze ogólnorozwojowym. Podczas zajęć dzieci wykonują całą gamę różnorodnych ćwiczeń, usprawniających poszczególne funkcje organizmu. Ćwiczenia i zabawy tego systemu, bazują na ruchu, rytmicznej muzyce, angażują różne części ciała oraz zmysły i prowadzą do powstania pracy plastycznej, która tak naprawdę jest „efektem ubocznym” wszystkich wspólnych działań.

Podczas naszych zajęć dzieci odczuwają sukces, który wpływa pozytywnie na ich emocje, stymulując proces podnoszenia własnej wartości. Dzieci stają się pewniejsze siebie, a więc bardziej aktywne, a zarazem bardziej otwarte.

Praca z papierem  - gniecenie, darcie, zgniatanie, rozprostowywanie otwartą dłonią, sprawiają, że poprawia się czucie głębokie dłoni, sprawność palców. Poszczególne ćwiczenia wykonywane podczas zajęć (powstawania pracy plastycznej) są bardzo proste. Polegają na kreśleniu podstawowych znaków grafomotorycznych: kropek, kresek owali, wiązek, spirali, które dziecko kreśli rytmicznie, umieszczając je w odpowiedniej przestrzeni. W naszych działaniach wykorzystujemy również technikę origami – głównie origami płaskie z koła i kwadratu.

Proponowane ćwiczenia uwzględniają możliwości motoryki każdego dziecka oraz fizjologiczny ruch organizmu, a także rozwój społeczny dzieci. Rytm towarzyszący wykonywanym ćwiczeniom ułatwia wykonywanie czynności, usprawniając ogólną koordynację ruchową.

Atmosfera zabawy, ciekawa forma, odkrywanie, co będzie dalej, zaskoczenie efektem własnych działań wpływa na dzieci pozytywnie i pobudzająco. Radość i zadowolenie dziecka z siebie i swojej pracy jest bezcenne!

Prowadząca zajęcia Zofia Balicka

Astry - kwiaty jesieni.

Jesienna brzoza.

Kłótliwe wróbelki.

Ptak na gałęzi zimową nocą.

Samotny gawron.

Śnieżna sowa na gałęzi.

Zimowe igraszki wróbelków.

Przedwiośnie widziane z lotu bociana.