Dzień Babci, Dziadka i wszystkich naszych przyjaciół

Do tradycji naszej szkoły należą spotkania z seniorami z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym roku uroczystość miała zmienioną formę. Spotkaliśmy się również z wychowawcami, opiekunami i pracownikami Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego.

Przygotowaliśmy program słowno – muzyczny pod hasłem: „Muzyka naszego dzieciństwa”. Wychowawcy ze swoimi klasami przygotowali i odśpiewali znane i lubiane piosenki ludowe i biesiadne. Publiczność włączała się do śpiewu i dobrze się bawiła. W występach brali udział wszyscy uczniowie szkoły. Mieli ciekawe pomysły na zainteresowanie zebranych gości swoim występem. Część uczniów poprzez wiersze dziękowała seniorom i opiekunom za codzienną pomoc w drobnych rzeczach.

W tym roku również towarzyszył nam zespół „Tyńczanki”, w którym występuje nasza absolwentka Dorotka ze swoją mamą. Zagrali i zaśpiewali wspólnie z widzami piosenki ludowe oraz kolędy. Wręczyli naszym uczniom upominki. My przygotowaliśmy dla nich laurki, a ponadto każde dziecko dostało słodki upominek, aby wręczyć osobie, której chce podziękować za okazaną opiekę, za dobro i serce. Uczniowie dziękowali swoim dziadkom, siostrom wychowawczyniom, rehabilitantom, opiekunkom, pielęgniarkom, kucharkom i wszystkim tym, którzy są z nimi na co dzień w ich trudnym życiu. Po spotkaniu wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.