ILUSTRATORZY BAJEK

Projekt zajęć edukacyjnych realizowany w ramach zajęć rozwijających kreatywność w zespole klasowym 1-3 SPu w roku szkolnym 2022/2023

Świat bajki, baśni, opowieści, to ważny element w prawidłowym rozwoju dziecka. Podczas naszych zajęć czytamy lub oglądamy bajkę, do której wykonujemy ilustrację. Praca ilustratora baśni okazuje się być dla dzieci angażująca w samą historię, do której ma być wykonany obraz. Dzieci są skupione, wychwytują drobne szczegóły, które potem zawierają w swojej pracy.

W procesie tworzenia, dzieci szczególnie doświadczają radości, poczucia sprawczości i mają silną motywację do dalszej pracy.

Efektem naszej pracy będzie książeczka, zawierająca opowieści i wykonane samodzielnie do nich ilustracje. Własnoręcznie wykonana książeczka ma zachęcić dzieci do powrotu, do przeczytanych historyjek w domu, z bliskimi, by móc raz jeszcze opowiedzieć poznaną treść.

Oto przykłady naszych zajęć:

Spotkanie w lesie.

Zosia i jej ZOO.